Jaką skrzynię biegów warto wybrać

W trakcie poszukania samochodu, często chcemy wziąć jak najwięcej czynników pod uwagę, by oszczędzić sobie potencjalnych problemów w przyszłości.
Czołowymi rzeczami na jakie zwracamy uwagę w pierwszej kolejności są: marka, stan techniczny, pojemność bagażnika i tym podobne.

Ale co ze skrzynią biegów? Jaką lepiej wybrać aby autko bez problemów nam służyło przez całe lata.

Trendy w Polsce

Obecnie wciąż popularniejszymi rodzajami skrzyń biegów okazują się być dwa podstawowe typy czyli manualne i automatyczne.

Z tego co widać, automatyczne skrzynie bywają chętniej wybierane przez początkujących kierowców, co naturalnie jest uzasadnione zwiększonym komfortem z prowadzenia, ponieważ nie wymagają zbyt wiele uwagi podczas jazdy.
Skrzynie manualne natomiast znacznie częściej wybierane są przez pasjonatów jazdy, którzy chcą panować nad każdym aspektem jazdy.

Ceny naprawy

Ale jak to odnosi się do późniejszych wydatków, które będziemy musieli ponieść w dalekiej przyszłości, kiedy to przyjęło się, iż naprawa automatów jest znacznie droższa.
Poprosiliśmy o wypowiedź specjalisty z plynnajazda.pl który jak twierdzi, sama naprawa skrzyń biegów automatycznych często kosztuje trochę więcej aniżeli naprawa skrzyń manualnych.

Do całego kosztu należy także dodać ceny niezbędnych elementów, które wbrew pozorom nie są tak niskie jak ma to miejsce podczas naprawy manualnych skrzyń biegów.

 

100_0056-jpg-opt607x455o00s607x4551

Automaty zatem mimo mniejszych skłonności do awaryjności, mogą narażać kierowców na zdecydowanie większy koszt naprawy.

Lecz nawet mimo zwiększonych cen, skrzynie automatyczne psują się zdecydowanie rzadziej, a w trakcie poważniejszych awarii, często posiadamy dwa rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć koszt napraw.

 

Podstawową wśród nich jest regeneracja, która umożliwia unikanie potrzeby zakupu nowych części.

Tą drugą zaś jest po prostu kupno używanej skrzyni biegów, której koszt bardzo często jest mniej odczuwalny niż ma to miejsce w przypadku zakupu nawet tylko kilku zupełnie nowych elementów.
Także bez znaczenia na którą skrzynię się zdecydujemy oraz o jakich kosztach naprawy będą mówić w warsztatach samochodowych, najistotniejsze jest bezpieczeństwo i przyjemność płynąca z jazdy.

Ostateczne koszty jakie poniesiemy w przypadku napraw bądź też regeneracji skrzyń, nawet mimo odstraszających różnic w cenach podzespołów, zawsze można obniżyć dzięki zakupowi używanej skrzyni lub regenerację pojedynczej części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.